Community Boards

Auglaize/Mercer Center Community Board 2021-22

No less than 9 and up to 15 Community Board Members
Updated 12/3/2021

Cynthia Brautigam
President
St. Marys, OH 45885 

2nd Three Year Term Ending October 31, 2024
Service began 2018

Beth Keuneke
Vice President
St. Marys, OH 45805
2nd Three Year Term Ending October 31, 2024

Service began 2016

Laura Yelton
Secretary
St. Marys, OH 45805
1st Partial Term ending October 31, 2022
Service began 2020

Carol Burnett
Celina, OH 45822

1st Partial Term Ending October 31, 2022
Service began 2020

Logan Graham
Celina, OH 45822

1st Partial Term Ending October 31, 2023
Service began 2021

Stephen Hinkle
Celina, OH 45822

1st Partial Term Ending October 31, 2022
Service began 2020

Billie K. Marsee
St. Marys, OH 45885

1st Three Year Term Ending October 31, 2024
Service began 2021

Lori Nave
Celina, OH 45822

1st Three Year Term Ending October 31, 2023
Service began 2018

Christine “Chris” Noble

St. Marys, OH 45885
1st Three Year Term Ending October 31, 2023

Service began in 2020

Alex Pittman
St. Marys, OH 45885

2nd Three Year Term Ending October 31, 2021 

Service began 2015

Wesley Protsman
St. Marys, OH 45885

1st Three Year Term Ending October 31, 2022 

Service began 2015

Julie Weddington
Celina, OH 45882

1st Three Year Term Ending October 31, 2024

Service began 2021

Arts Place, Inc. Blackford County Arts Center
Community Board 2020 - 2021

9-15 Community Board Members
Updated 12/3/2021

Vicki Van Matre
President
Hartford City, IN 47348

1st Three Year Term Ending October 31, 2022
Service Began 2018

Myra Smith
Vice President
Hartford City, IN 47348

3rd Three Year Term ending October 31, 2023
Service Began 2014

Mary Beal
Secretary
Hartford City, IN 47348

2nd Three Year Term Ending October 31, 2022
Service Began 2014

Jon Creek
Hartford City, IN 47348

1st Partial Term ending October 31, 2023
Service Began 2021

Dr. Daniel Hammond
Hartford City, IN 47348

1st Partial Term ending October 31, 2023
Service Began 2021

Carol Hunt
Hartford City, IN 47348

1st Partial term ending October 31, 2022
Service Began 2020

Scott Love
Hartford City, IN 47348

1st Three Year Term Ending October 31, 2023

Service Began 2021

Camille Mealy
Hartford City, IN 47348

1st Three Year Term Ending October 31, 2023
Service Began 2015

Sharon Parker
Hartford City, IN 47348

1st Partial Term ending October 31, 2022
Service Began 2020

Cindy Richardson
Montpelier, IN 47359-1107

1st Three Year Term Ending October 31, 2023
Service Began 2020

Chandra Sullivan
Hartford City, IN 47348-9017

1st Three Year Term Ending October 31, 2024
Service Began 2021

Sydney Walter
Hartford City, IN 47348

1st Three Year Term Ending October 31, 2024            Service Began 2019

Lisa Weeks
Hartford City, IN 47348

1st Partial Term ending October 31, 2022
Service Began 2021

Vacancies:
2 Terms Ending October 2024